Περίπατος της Σουόνσι στον τελικό του League Cup Αγγλίας (Vid.)

Η Σουόνσι μετέτρεψε σε... περίπατο τον τελικό του League Cup Αγγλίας, στον οποίο διέλυσε με 5-0 την Μπράντφορντ.Η Σουόνσι ήταν εξαρχής το φαβορί της αναμέτρησης και το απέδειξε με τον καλύτερο τρόπο εντός αγωνιστικού χώρου, κατακτώντας τον πρώτο τίτλο της ιστορίας της.Οι ουαλοί έδιωξαν γρήγορα το άγχος, καθώς άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό με τον Ντάιερ. Στο 40` ο Μίκου έκανε το 2-0 και ο τελικός έμοιαζε να έχει κριθεί από νωρίς.Η Μπράντφοντ πράγματι δεν κατάφερε να αντιδράσει και στο 48` δέχθηκε και τρίτο γκολ, Ο Ντάιερ σκόραρε για δεύτερη φορά κάνοντας το 3-0 για την ομάδα του.Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Σουόνσι έδωσε ο Ντε Γκούζμαν, ο οποίος στο 59` με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 4-0, ενώ ο ίδιος παίκτης έγραψε στις καθυστερήσεις το τελικό 5-0.