Ο ΠΑΟΚ νίκησε 1-0 την ομάδα Νέων με γκολ του Σωτήρη Μπαλάφα

22:46 8/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Ξεκούραση για τους βασικούς και φιλικό παιχνίδι με την ομάδα των Νέων περιλάμβανε το σημερινό (08/02) πρόγραμμα προετοιμασίας του ΠΑΟΚ. Οι επαγγελματίες επικράτησαν με 1-0 χάρη σε γκολ του Σωτήρη Μπαλάφα του οποίου η απόδοση προκάλεσε το χαμόγελο του Μάκη Χάβου, όπως εξάλλου και η αγωνιστική παρουσία του Ναμπιλ Ελ Ζάρ. Ο προπονητής του Δικεφάλου επέλεξε μια διάταξη 4-4-2 με τους Αθανασιάδη, Φιλομένο στην
κορυφή της επίθεσης. Στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής βρέθηκε μάλιστα και παρακολούθησε το παιχνίδι και ο Θόδωρος Ζαγοράκης, μαζί με τον Παντελή Κωνσταντινίδη. Στο παιχνίδι, οι επαγγελματίες έφθασαν δύο φορές κοντά στο γκολ έως το 25ο λεπτό, αρχικά με ένα σουτ του Ελ Ζαρ και στη συνέχεια του Κουτσιανικούλη.

Απειλητικοί ήταν και οι νέοι με ένα σουτ του Μωϋσιάδη. Με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες περιορίστηκαν στο. μηδέν. Το δεύτερο μέρος περιλάμβανε λιγότερες φάσεις για να φθάσουμε στο τελευταία λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μπαλάφας με διαγώνιο σουτ έστειλε τ