Φιλική ήττα για την Κύπρο, 0-2 από τη Σουηδία

21:21 8/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Την ήττα με 0-2 από τη Σουηδία γνώρισε η Εθνική Ομάδα της Κύπρου στο φιλικό τουρνουά Cytavision Cyprus Tournament 2011. Η ομάδα του Αγγελου Αναστασιάδη τα βρήκε... σκούρα απέναντι στους σουηδούς στο ΓΣΠ και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 26ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Χίσεν έπειτα από σέντρα του Μάρτιν Ολσον.Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν την υπεροχή παρά τις κάποιες καλές προσπάθειες των Χαραλαμπίδη και Οκκά και κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 45` με τον Μπεργκ να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας.Στην επανάληψη οι κύπριοι ανέβασαν ρυθμούς και είχε την κατοχή, έχοντας σπουδαία ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς στο 75`, αλλά ο Αβραάμ αστόχησε στο τετ α τετ, με το 2-0 να διατηρείται μέχρι τέλους.Ετσι, η Κύπρος θα αντιμετωπίσει την Τετάρτη (9/2) τον ηττημένο της αναμέτρησης Ρουμανία - Ουκρανία για τις θέσεις 3-4.