Ο Ολυμπιακός νίκησε και στην Φινλανδία την Ισκου Τάμπερε και προκρίθηκε στην φάση των 16 του του Challenge Cup

Τη δεύτερη νίκη του, με 3-0 σετ επί της Ισκου Τάμπερε πέτυχε στη Φινλανδία ο Ολυμπιακός, ο οποίος εξασφάλισε την πρόκριση στην φάση των 16 του Challenge Cup.

Οι ερυθρόλευκοι δυσκολεύτηκαν μόνο στο πρώτο σετ και παρά το γεγονός ότι για ένα ακόμα ματς αγωνίστηκαν χωρίς τον Ντίμα Φιλίποφ, πανηγύρισαν μία εύκολη νίκη επί των φινλανδών.

Στη φάση των 16, αντίπαλος των πρωταθλητών Ελλάδος θα είναι η Μακάμπι Τελ Αβίβ, που στους 32 απέκλεισε με δύο νίκες τη Στράσεν από το Λουξεμβούργο. Κόντρα στη Μακάμπι, ο πρώτος αγώνας θα διεξαχθεί στο κλειστό του Ρέντη (31/1 - 2/2), ενώ ο επαναληπτικός στο Ισραήλ (7-9/2).

Τα σετ: 23-25, 21-25, 18-25.