Ο Ατρόμητος επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού Βόλου στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου

20:06 2/3/2011 - Πηγή: Sport.gr
Κι ενώ όλα έδειχναν πως ο Ατρόμητος θα πήγαινε στον επαναληπτικό του Πανθεσσαλικού με σαφές προβάδισμα για την πρόκρισή του στον τελικό του Κυπέλλο Ελλάδος ΟΠΑΠ, ήρθε ο Σανκαρέ με μία κεφαλιά δυναμίτη στο 80ό λεπτό για να μειώσει σε 2-1 και να δώσει νέο ενδιαφέρον στη ρεβανς, αφήνοντας ανοιχτούς λογαριασμούς για τις δύο ομάδες. Οι περιστεριώτες ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκαν με 2-0 με τέρματα των Σαγκανόφσκι και Νεμπεγλέρα, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Καμαρά, ο οποίος, όμως
αποδείχθηκε μοιραίος, αφού είχε την δυνατότητα να "καθαρίσει" την υπόθεση πρόκριση στο 71' με ένα απίστευτο χαμένο τετ α τετ και έτσι με το γκολ που πέτυχε ο Σανκαρέ δέκα λεπτά πριν από το φινάλε από στημένη φάση, άλλαξε τα δεδομένα... Μπήκε με... ορμή και προηγήθηκε ο Ατρόμητος
Ο Ατρόμητος μπήκε με... ορμή στο παιχνίδι και στα πρώτα 13 λεπτά είχε τέσσερις φάσεις για γκολ. Ε, σε μία απ' αυτές βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και συγκεκριμένα στο 11', ύστερα από πανέμορφο συνδυασμό τ