Νύχτα του... Αγίου Βαρθολομαίου!

Καταποντίστηκαν όλες οι μεγάλες ομάδες και τα φαβορί στα ματς της Τετάρτης για το Champions League. Η Ρεάλ ηττήθηκε 2-1 από την Ντόρτμουντ, η Μαντσεστερ Σίτι 3-1 από τον Αγιαξ, η Αρσεναλ έχασε στο Λονδίνο 0-2 από τη Σάλκε και η Μίλαν 1-0 από τη Μάλαγα.Διπλό η Σάλκε στο ΛονδίνοΗ Αρσεναλ είχε τις ευκαιρίες στην αρχή του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσε να μπει στη θέση του οδηγού με μοιραίο παίκτη τον Ποντόλσκι. Το ματς ήταν ανοιχτό σε κάθε αποτέλεσμα μέχρι το 76ο λεπτό όταν ο Χούντελαρ βρέθηκε σε θέση βολής και με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ για τη Σάλκε.Η Αρσεναλ βγήκε μπροστά και προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά στο 86ο λεπτό βρέθηκε για δεύτερη φορά στο καναβάτσο. Ο Αφελάι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα της δικής του απόδοσης και σκόραρε για το τελικό 0-2 υπέρ των Γερμανών.