Με τον Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ-τρικ, η Ρεάλ Μαδρίτης επιβλήθηκε με 4-2 της Βιγιαρεάλ

22:13 9/1/2011 - Πηγή: Sport.gr
Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ-τρικ, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 4-2 της Βιγιαρεάλ στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου. Η βασίλισσα βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 6ο λεπτό, αλλά με τον πορτογάλο να βρίσκεται για ακόμα μία φορά σε εξαιρετική ημέρα, πέτυχε την ανατροπή και την νίκη και επέστρεψε στο -2 από την κορυφή και την Μπαρτσελόνα, ενώ το κίτρινο υποβρύχιο έμεινε στο -13. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, το γκολ που πέτυχε ο Κακά, αποδεικνύοντας ότι έχει βρει την
παλιά του φόρμα, μετά τον τραυματισμό του. Η ομάδα του Χουάν Κάρλος Γκαρίδο μπήκε με το δεξί στον αγωνιστικό χώρο και πριν συμπληρωθεί το έκτο λεπτό ο Ρόσι τροφοδότησε τον Κάνι, που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Κασίγιας και να κάνει το 1-0.Η αντίδραση των μαδριλένων ήταν άμεση. Δύο λεπτά αργότερα ο Μπενζεμά συνδυάστηκε ωραία με τον Οζίλ και αυτός πάσαρε για τον Κριστιάνο Ρονάλντο που ολοκλήρωσε ιδανικά την φάση και ισοφάρισε σε 1-1.Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν εκ νέου μπροστά στο σκορ στο 17ο λεπτό, ότ