Ρονάλντο ο... ηγέτης!

22:13 9/1/2011 - Πηγή: Gazzetta
Με ηγέτη τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ και σπάει κάθε ρεκόρ παραγωγικότητας, η Ρεάλ επικράτησε με 4-2 της Βιγιαρεάλ και παραμένει σε απόσταση αναπνοής από την Μπαρτσελόνα.Ασταμάτητος ο Ρονάλντο!

Η Βιγιαρεάλ στάθηκε πολύ καλά στο «Μπερναμπέου», όμως η «Βασίλισσα» ήταν αυτή που χαμογέλασε στο τέλος. Το σκορ άνοιξε ο Κάνι για τους φιλοξενούμενους στο 7', ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο ισοφάρισε πολύ γρήγορα, με ένα τέρμα, όμως, που δεν έπρεπε να μετρήσει, καθώς ο Οζίλ που του έβγαλε την ασίστ, το έκανε από θέση οφσάιντ. Λίγα λεπτά αργότερα ο
Ρούμπεν με εξαιρετικό τελείωμα έδωσε ξανά το προβάδισμα στο «Κίτρινο Υποβρύχιο», όμως την τελευαία λέξη πριν το τέλος του πρώτου μέρους την είχε και πάλι ο Ρονάλντο, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 2-2.

Η Ρεάλ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, οι αντεπιθέσεις της Βιγιαρεάλ ήταν... φαρμάκι, όμως έπρεπε να φτάσουμε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για να δούμε άλλα τέρματα. Ο Πορτογάλος σού