Με γκολ του Βιεϊρίνια ο ΠΑΟΚ νίκησε 1-0 τον Ηρακλή στην Τούμπα

Την υπογραφή του σε ακόμα ένα παιχνίδι του ΠΑΟΚ έβαλε ο Βιεϊρίνια, που με ένα σουτ-φωτοβολίδα στο 10' νίκησε τον Ελευθερόπουλο και χάρισε τη νίκη με 1-0 επί του Ηρακλή στην Τούμπα. Με τον πορτογάλο και τον Αθανασιάδη, που δικαίωσε τον Χάβο, να βρίσκονται σε καλή μέρα, ο Δικέφαλος του Βορρά πραγματοποίησε ένα πολύ καλό α' ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη ήταν υποδειγματικός στην αμυντική
του λειτουργία και διατήρησε άνετα το υπέρ του σκορ. Ως εκ τούτου, έφτασε τους 23 βαθμούς και διατηρήθηκε στην τρίτη θέση, αναγκάζοντας τον Γηραιό, που δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις του τοπικού ντέρμπι, στην τέταρτή του ήττα. Ενα από τα καλύτερα του ημίχρονα πραγματοποίησε ο ΠΑΟΚ στο α' 45λεπτο, που τον βρήκε προηγούμενο με 1-0 χάρη σε γκολ του Βιεϊρίνια, που ήταν σε μεγάλα κέφια. Η ομάδα του Χάβου μπήκε δυνατά με τον Αθανασιάδη να... έρχεται με φόρα από το AEL FC ARENA και στα πρώτα 15 λεπτά να απειλεί σε τρεις περιπτώσεις, αλλά τον Ελευθερόπουλο να  πραγματοποιεί εξαιρετικές αποκρούσεις. Δεν τα κατ