Το Περιστέρι επικράτησε 75-62 του Ικαρου Καλλιθέας εντός έδρας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α1

Χάρη σε ένα ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο, το Περιστέρι επικράτησε 75-62 του Ικαρου Καλλιθέας εντός έδρας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α1 και αναρριχήθηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Βαγγέλης Μάντζαρης, Σένσλεϊ και Παπανικολάου η... μαγική τριάδα για την ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη. Στην αντίπερα όχθη, πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι
Τόμπσον, Χάρις και Καράμπουλας, ωστόσο αυτό δεν έφτασε στην ομάδα του Λυκογιάννη, για να μπορέσει να πάρει το διπλό στο Περιστέρι. Τόμπσον και Χάρις οδηγούσαν εκ του ασφαλούς τον Ικαρο στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν από την αρχή ένα ισχνό προβάδισμα (8-5, 5`) και το διατήρησαν μέχρι το τέλος της πρώτης περιόδου (19-17, 10`).Το σκηνικό άλλαξε στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το Περιστέρι να βελτιώνεται στην άμυνα και να καταφέρνει όχι μόνο να ισορροπήσει, αλλά και να προσπεράσει -για πρώτη φορά στην αναμέτρηση- στο σκορ (32-31, 18`), με πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Μάντζαρη. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε, με την ομάδα του Πεδουλάκη να π