Με 6-0 συνέτριψε την Χβράτσκι η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Επίδειξη δύναμης απέναντι στην ουραγό Χβράτσκι πραγματοποίησε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, που επιβλήθηκε με 6-0 για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κροατίας και παραμένει στην 1η θέση της βαθμολογίας. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ ξεκίνησε με το δεξί με τον Τόμεσακ να ανοίγει το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό. Στο 22` ο Τσάγκο έκανε το
2-0 και στο 41` ο Ιμπάνιεθ το 3-0.Ο Κόβασιτς στο 62` ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Μπαντέλι έκανε πέντε τα τέρματα της Ντιναμό. το τελικό 6-0 έγραψε ο Μπέκιρατς στο 81ο λεπτό ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο της ομάδας του Ζάγκρεμπ.Υστερα από 16 αγωνιστικές η Ντιναμό παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 41 βαθμούς, εφτά περισσότερους από τη δεύτερη Χάιντουκ Σπλιτ.Η σύνθεση της Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Κελάβα, Ιμπάνιεθ, Καλέγιο (66` Αντεμί), Τόμεσακ (21` Κόβασιτς), Τονέλ, Τσάγκο, Μπαντέλι, Σιλβέστρ, Μπέκιρατς, Μπίσκαν (46` Μπάρμπαριτς), Κουφρέ