Το Περιστέρι νίκησε τον Αρη μέσα στο Αλεξάνδρειο με 80-70

Συμπτώματα του παλιού κακού του εαυτού έβγαλε και πάλι στην επιφάνεια ο Αρης. Η παρέα των Αντονι Τάκερ και Χρήστου έγινε εύκολη λεία των ορέξων των παικτών του Περιστερίου με συνέπεια να ηττηθεί στο Αλεξάνδρειο με 80-70. Το αξιοπερίεργο της υπόθεσης είναι πως ο Αρης έμοιαζε να ελέγχει απόλυτα το ματς για 25 λεπτά, αλλά στη συνέχεια παρουσιάστηκε αγνώριστος και ξύπνησε τους περυσινούς εφιάλτες. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Σκοτ με 16 πόντους,
εκ των οποίων οι περισσότεροι επιτεύχθηκαν σε καθοριστικά σημεία. Καταιγιστικός για 8 λεπτά
Ο Αρης μπήκε από το ξεκίνημα του αγώνα με τη θέληση να τελειώνει την υπόθεση-νίκη όσο πιο σύντομα μπορούσε. Η αδικαιολόγητη χαλαρότητα που επέδειξε το Περιστέρι στην αρχή ειδικά, ωφέλησε τους γηπεδούχους που σε συνδυασμό με τη δικής τους καλή απόδοση προηγήθηκαν με 20-7 δύο λεπτά πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Ο Αρης παρόλα αυτά μιμήθηκε την ομάδα των δυτικών προαστίων στα εναπομείναντα λεπτά της περιόδου και  έδωσε δικαιώματα (20-11)…Το Περιστ