Μπατής και Βούγιανιτς έδωσαν την νίκη!

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 74-63 του ΠΑΟΚ, για την 5η αγωνιστική της Α1, σε ένα παιχνίδι που άναψε για τα καλά στο 2ο ημίχρονο. Μετά το ήρεμο 1ο μέρος, οι δύο ομάδες μπήκαν… αγριεμένες στο 2ο και προσέφεραν πολλές συγκινήσεις προτού οι γηπεδούχοι πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα. Μεγάλος ματς από Μπατή με 14 πόντους και Βούγιανιτς με 17 πόντους. Μέτριος, αλλά μπροστά ο Πανιώνιος
Χωρίς
να εντυπωσιάσουν τελείωσαν το πρώτο μέρος Πανιώνιος και ΠΑΟΚ. Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να ξεφύγει το σκορ, καθώς οι παίκτες τόσο των γηπεδούχων όσο και των φιλοξενούμενων ήταν ιδιαίτερα άστοχοι στην τελική προσπάθεια πράγμα που είχε ως αποτέλεσμα το προβάδισμα να αλλάζει χέρια ουκ ολίγες φορές.

Με την έναρξη του 2ου δεκάλεπτο η ομάδα της Νέας Σμύρνης ανέβασε τη απόδοση της. Οι παίκτες του Μπαρτζώκα στο σημείο εκείνο βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 18-19, ωστόσο ένα μικρό σερί 8-1τους έφερε για πρώτη φορά στο παιχνίδι στο +6 (26-20). Το ημίχρονο βρήκε τελικά τους κυανέρυθρους να προηγού