Με 6-0 διέλυσε την Δόξα η Ομόνοια, νίκη για Ανόρθωση, ήττα για Απόλλωνα

Με το εντυπωσιακό 6-0 συνέτριψε την Δόξα Κατωκοπιάς η Ομόνοια και έφτασε τους 50 βαθμούς, 9 λιγότερους από των πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ. Μόνη στην 3η θέση έμεινε η Ανόρθωση, μετά την νίκη της με 2-1 επί της ΑΕΚ, ενώ ο Απόλλων Λεμεσού ηττήθηκε με 0-1 από την ΑΕ Πάφο. Ο Ερμής επικράτησε με 3-1 της Αλκής, η ΑΕΛ με 2-0 του ΑΠΟΠ/Κινύρας και ο Εθνικός με 2-1 της ΕΝΠ.
Εβγαλε εξάσφαιρο
Επίδειξη δυνάμεως έκανε η Ομόνοια, που διέλυσε την Δόξα με 6-0 στο ΓΣΠ, με την ομάδα της Κατωκοπιάς να αποχαιρετά την α` κατηγορία ύστερα από τέσσερα χρόνια.Ο Κωνσταντίνου άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 34` με δυνατό σουτ διπλασίασε το σκορ για τους γηπεδούχους και πανηγύρισε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Εξι λεπτά αργότερα ο Λεάντρο νίκησε τον Νάγκι και έκανε το 3-0.Η Ομόνοια συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στην επανάληψη. Ο Λούα Λούα στο 63` έγραψε το 4-0 και στο 67` ο Χριστοφή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5-0, ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Εφραίμ στο 78`.Μόνη 3η η Ανόρθωση,