Πήρε το ντέρμπι με την Κόρινθο στο 93` η Παναχαϊκή. Στραβοπάτημα για Ρόδο και Πλατανιά, μεγάλη νίκη του Ηρακλή Ψαχνών

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Κορίνθου πέτυχε η Παναχαϊκή στο 93` (0-1), για την 24η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Football league 2 και πλέον βρίσκεται στην 1η θέση με 43 βαθμούς, ισοβαθμώντας με τον Πλατανιά Χανίων και την Ρόδο. Οι φιλοξενούμενοι αν και αγωνιζόταν από το 76` με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Δελαπόρτα, κατάφεραν να κλέψουν την νίκη με γκολ
του Κυβελίδη στις καθυστερήσεις. Σπουδαία νίκη των Χανίων μεταξύ του Πλατανιά στο τοπικό ντέρμπι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 27` με γκολ του Κατσικοκέρη, ενώ τα Χανιά απάντησαν με γκολ του Τεπετού λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου. Την χαριστική βολή στον Πλατανιά έδωσε ο Δρακάκης στο 95` και οι πρωτοπόροι έχασαν μια σημαντική ευκαιρία να ξεφύγουν στην βαθμολογία. Με 2-0 επικράτησε ο Ηρακλής Ψαχνών επί του ΠΑΟ Ρουφ, μειώνοντας της απόσταση από την κορυφή στους 3 βαθμούς. Τα γκολ πέτυχαν στο 2` ο Σέγκος και στο 48` ο Μάτσος.Στα υπόλοιπα ματς, ο Πανηλειακός πήρε σπουδαίο διπλό επί του Ολυμπιακού Χερσονήσου με 0-1, με γκολ το