Πανιώνιος και Λάρισα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3 στη Νέα Σμύρνη για την 26η αγωνιστική

Εσπασαν καρδιές στη Νέα Σμύρνη. Σ' ένα επεισοδιακό και σπάνιας ομορφιάς παιχνίδι με έξι συνολικά γκολ, εναλλαγή συναισθημάτων, αποβολή, νεύρα και διαμαρτυρίες Πανιώνιος και Λάρισα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3. Οι κυανέρυθροι απέκτησαν δύο φορές προβάδισμα
δύο τερμάτων, αλλά οι βυσσινί αποδείχτηκαν σκληρά καρύδια και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πρωταγωνιστή τον Νταμπίζα, που σημείωσε ένα γκολ και είχε συμμετοχή στα άλλα δύο, ενώ αντίκρισε και την κόκκινη κάρτα. Ο Πανιώνιος έφτασε τους 30 βαθμούς και βρίσκεται δύο πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ η ΑΕΛ παραμένει ζωντανή, φτάνοντας τους 24. Ευκαιρία με Κούλιτς, διαμαρτυρίες για το ακυρωθέν γκολ
Με τέσσερα ανεκμετάλλευτα κόρνερ στα πρώτα δύο λεπτά για τον Πανιώνιο ξεκίνησε το ματς για να πάρει τη σκυτάλη η Λάρισα και να βγει στην επίθεση, με τον Βενετίδη από αριστερά να είναι ο κύριος εκφραστής των προσπαθειών. Οι βυσσινί άγγιξαν το γκολ στο 6' με τον Κούλιτς, ενώ δύο λεπτά αργότερα διαμαρτυρήθηκαν έντονα για το ακυρωθέν γκολ του