Καφές: Ματς οδηγός για τη συνέχεια

Ως μία πολύ σημαντική νίκη που πρέπει να γίνει οδηγός της ΑΕΚ ενόψει της συνέχειας, χαρακτήρισε το 4-0 επί του Αρη, ο Παντελής Καφές. Ο αρχηγός της ΑΕΚ που άνοιξε και το δρόμο προς τη νίκη, αναφέρθηκε και στο καταπληκτικό γκολ του Σκόκο, που όπως είπε τελείωσε το ματς.

"Η αλήθεια είναι ότι είχαμε πολύ καλή απόδοση. Αυτό το ματς πρέπει να γίνει οδηγός μας. Πρέπει να διατηρήσουμε τα θετικά στοιχεία μας. Είχαμε

κατοχή μπάλας, υπομονή στο παιχνίδι μας, ομαδικότητα και τύχη. Αν συνεχίσουμε έτσι και με ταπεινότητα θα καταφέρουμε πράγματα. Σήμερα ήταν μία ομαδική προσπάθεια.

Καθ` όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου δεν είχαμε προβλήματα. Είχαμε πολύ καλή αμυντική λειτουργία που ξεκινούσε από τον επιθετικό και τελείωνε στον τερματοφύλακα μας. Δεν έκανε ο Αρης κλασική ευκαιρία σε μία πολύ δύσκολη έδρα και με επιθετικογενείς παίκτες. Διαχειριστήκαμε πολύ καλά το δεύτερο ημίχρονο και στο απίστευτο γκολ του Νάτσο τελείωσε το ματς".