Ισόπαλο το Αουγκσμπουργκ-Γκλάντμπαχ

Με γκολ στο... παρά δύο, η Αουγκσμπουργκ, έσωσε το βαθμό (2-2) στην έδρα της, κόντρα στην Γκλάντμπαχ, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής στην Bundesliga.Με το ισόπαλο αποτέλεσμα οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην 5η θέση με 10 βαθμούς, έχοντας ωστόσο ένα παιχνίδι περισσότερο από τους υπόλοιπους μονομάχους...Η Αουγκσμπουργκ
άνοιξε το σκορ στο 27' με τον Αντρέ Χαν, για να ισοφαρίσει η Γκλάντμπαχ στο 33΄με τον Μακ Κρούσε, που ήταν και σκορ ημιχρόνου το 1-1.Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ στο 71' με τον Μπρανιμίρ Χργκότα, όμως η Αουγκσμπουργκ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 88' ισοφάρισε σε 2-2 με τον Αρκάντιους Μίλικ.ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μάνινγκερ, Φέρχαχ, Κλάβαν, Κάλσεν-Μπράκερ, Όστρτσολεκ, Μπάιερ, Χαν, Βέρνερ (86' Βογκτ), Μοράβεκ (76' Χολτσχάουζερ), Χαλίλ Άλτιντοπ (76' Μίλικ), Μέλντερς.ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Τερ Στέγκεν, Γάντσκε, Στραντζλ, Άλβαρο Ντομίνγκες, Βεντ, Χέρμαν (68' Χργκότα), Νόρντβαϊτ, Κράμερ, Αράνγκο, Κρούζε, Ράφαελ.