Εντυπωσιακός o Αρης 3-1 την ΑΕΚ

Με το δεξί μπήκε ο Αρης στο τουρνουά της Νέας Περάμου, καθώς επικράτησε με 3-1 σετ της ΑΕΚ στο πρώτο φιλικό της πρώτης ημέρας. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, παρά το ταξίδι από τη συμπρωτεύουσα, κατάφερε να πάρει την αναμέτρηση έχοντας για κορυφαίο παίκτη το Θόδωρο Παπαδημητρίου.Η ΑΕΚ
ξεκίνησε δυνατά και επικράτησε στο πρώτο σετ με 25-23. Οι κιτρινόμαυροι της Θεσσαλονίκης είχαν την ευκαιρία να πάρουν το σετ, καθώς προηγήθηκαν 20-19, όμως τα λάθη σε εκείνο το σημείο του αγώνα στοίχησαν στην ομάδα.Στο δεύτερο σετ, ο Αρης μπήκε δυνατά και συγκεντρωμένα και κατάφερε να προηγηθεί με 20-14. Κάπου εκεί λίγο έλειψε οι παίκτες της ομάδας της Θεσσαλονίκης να "χύσουν την κανάτα με το γάλα", καθώς με συνεχόμενα λάθη η ΑΕΚ όχι μόνο ισοφάρισε αλλά πήρε και κεφάλι στο σκορ με 27-26. Τελικά ο Αρης πήρε το σετ με 31-29 και ισοφάρισε σε 1-1.Ιδια παράσταση και στο τρίτο σετ με τους παίκτες της Αρη να επικρατούν με 25-20 και να παίρνουν κεφάλι με 2-1 σετ.Μάχη πόντο-πόντο ήταν και το τρίτο σετ του αγώνα με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να επικρατεί με 36-34 και να παίρνει το ροζ φύλλο της αναμέτρησης με 3-1 σετ.Τα σετ: 25-23, 27-29, 20-25, 34-36.ΑΕΚ (Κλαρούδας): Γκενς, Παγιάν, Πέτρογλου, Ρουμελιωτάκης, Τόρρες, Καλαϊτζίδης / Μαντέκας (λ), Παπαδόπουλος, Κρέτσης, Τοκάνης, Παπακυριάκου.Αρης: (Κυριακού): Τσομπάνογλου, Χαριτωνίδης, Ντίνας, Αρμενάκης, Παπαδημητρίου, Γάτσης, Ρόλιτς, Ναζίρης, Ιλιτς, Μαστοράκης, Κουτσονίκας.