Η Σαραγόσα νίκησε με 4-0 τη Βαλένθια, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Primera Division

Σημαντική νίκη με 4-0 επί της Βαλένθια πήρε η Σαραγόσα, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Primera Division. Mε την επικράτηση αυτή έφτασε στους 30 βαθμούς και έκανε ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία. Πριν από τη σέντρα του αγώνα, τιμήθηκε ο Λουτσιάνο Γκαλέτι, για την προσφορά του στο ισπανικό ποδόσφαιρο. Η Σαραγόσα,
η οποία καιγόταν για βαθμούς μπήκε από πολύ νωρίς δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Γιάροσικ.Αυτό το γκολ ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα, καθώς έδωσε στην Σαραγόσα την ευκαιρία να αμυνθεί ιδιαίτερα κλειστά από νωρίς και να μην αφήσει τη Βαλένθια να κάνει το παιχνίδι της.Σα να μην έφτανε αυτό, στο 40ο λεπτό, ο Χερέρα διπλασίασε τα τέρματα της Σαραγόσα, η οποία πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τον αέρα του 2-0.Στο δεύτερο ημίχρονο η Σαραγόσα σφράγισε το θρίαμβό της και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη στο 65ο λεπτό. Ο Στανκεβίτσιους έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε αφήνοντας τη Βαλένθια μ