Αν και προηγήθηκε με 2-0 η Γιουβέντους αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Τσεζένα

Μπορεί να προηγήθηκε με 2-0, αλλά η Γιουβέντους αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Τσεζένα και παρέμεινε για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς νίκη και στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η ομάδα του Μάσιμο Φικαντέντι πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στην μάχη που δίνει για την σωτηρία της. Ο Μάτρι ήταν ο πρωταγωνιστής στα πρώτα λεπτά, καθώς με δύο προσωπικά τέρματα έβαλε την μεγάλη κυρία μπροστά στο σκορ. Ο ιταλός άσος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 9ο λεπτό αλλά το γκολ
ακυρώθηκε ως οφσάιντ.Δέκα λεπτά αργότερα όμως στάθηκε πιο τυχερός και ολοκλήρωσε ιδανικά την προσπάθεια του Ντελ Πιέρο, βάζοντας την Γιουβέντους μπροστά στο σκορ, ενώ στο 35` με κεφαλιά έγραψε το 2-0.Στο 38ο λεπτό ο Παρόλο βγήκε σε προφανή θέση για γκολ αλλά ο Μπουφόν τον ανέτρεψε και ο διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για το γεγονός ότι ο γκολκίπερ της Γιουβέντους δέχθηκε μόνο κίτρινη κάρτα και όχι κόκκινη. Ο Χιμένεθ ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι και δεν αστόχησε μειώνοντας σε