Η ομάδα του Ιβάν Μίλκοβιτς ήταν αυτή που κατέκτησε το Κύπελλο του Εμίρη στο Κατάρ

Δυο εβδομάδες περίπου μετά την κατάκτηση του ελληνικού πρωταθλήματος, ο Ιβάν Μίλκοβιτς... ήθελε κι άλλο. Η Αλ Ραγιάν, η ομάδα που συμμετείχε ο σέρβος σούπερσταρ στο Κύπελλο του Εμίρη στο Κατάρ, ήταν αυτή που ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, επικρατώντας 3- της Qatar Sports Club.

Βέβαια στον σέρβο διαγώνιο... δεν έφτανε η ανάδειξή του σε MVP του

πρωταθλήματος της Α1 ανδρών, πρόσθεσε άλλον ένα τίτλο MVP στο παλμαρέ του, αυτό του καλύτερου παίκτη του τουρνουά.

Η ομάδα του σέρβου ερυθρόλευκου, αλλά και του πρωταθλητή Ιταλίας και κάτοχο του φετινού CEV Cup με την Κούνεο, Βουτ Βάισμανς έφτασε με περίπατο στην κατάκτηση του τίτλου: 25-15, 25-21, 20-25 και 25-19.

Εύσημα από τους αντιπάλους«Η Αλ Ραγιάν άξιζε τη νίκη, γιατί ήταν αναμφισβήτητα η πιο δυνατή ομάδα του τουρνουά», τόνισε ο ακραίος της Τρεντίνο και της Qatar Sports Club, Οσμάνι Χουαντορένα, για να προσθέσει:

«Το επίπεδο της ομάδας ήταν πολύ ανώτερο από το δικό μας, γιατί χάρη στους Μίλκοβιτ