Με δύο γκολ του Ενόκ τα Τρίκαλα νίκησαν στο μπαράζ 2-0 τον Βύζαντα Μεγάρων και ανέβηκαν στη Β' Εθνική

Η ομάδα των Τρικάλων ήταν η μεγάλη νικήτρια στο μπαράζ της Γ' Εθνικής με τον Βύζαντα Μεγάρων, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, και αυτή που θα ακολουθήσει Βέροια και Καλλιθέα στη Β' Εθνική κατηγορία. Μεγάλος πρωταγωνιστής αναδείχθηκε ο Ενόκ, που σημείωσε δύο τέρματα, ενώ άξιος συμπαραστάτης ήταν ο Μίγκας, που... έφτιαξε τα δύο γκολ.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Αρναούτη ήταν αυτό που μπήκε καλύτερο στον αγωνιστικό χώρο,

αλλά τόσο η προσπάθεια του Ατματζίδη, όσο και του Αντωνόπουλο στο πρώτο τέταρτο του αγώνα δεν βρήκαν στόχο και πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Στο 18' ο Ενόκ απάντησε στις ευκαιρίες και στη συνέχεια τα Τρίκαλα ισορρόπησαν, χωρίς πάντως να αλλάξει κάτι στο α' ημίχρονο.

Στις αρχές της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 50', ο Ενόκ μετά από άψογη συνεργασία μεταξύ των Μίγκα και Μανουσάκη, δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να ανοίξει το σκορ. Οι μεγαρείς προσπάθησαν μέχρι το τέλος να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση, απώλεσαν σημαντική ευκαιρία στο