Η Κέρκυρα επικράτησε εντός έδρας του ΠΑΟΚ με 2-1

Τέσσερις μέρες νωρίτερα ο ΠΑΟΚ προκάλεσε τον θαυμασμό με το διπλό πρόκρισης στο Ζάγκρεμπ, ωστόσο επιστρέφοντας στην ελληνική πραγματικότητα, η Κέρκυρα φρόντισε να τον προσγειώσει ανώμαλα. Με τέρματα των Ιωάννου και Στολτίδη, ένα στην αρχή κάθε ημιχρόνου, οι Φαίακες επικράτησαν εντός έδρας με 2-1 και πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα, μην επιτρέποντας στον Δικέφαλο να πλησιάσει τον Παναθηναϊκό, που στραβοπάτησε. Ο Αθανασιάδης
είχε ισοφαρίσει προσωρινά, ωστόσο η κούραση και η σωστή αμυντική λειτουργία των παικτών του Μπάντοβιτς ανάγκασε τους θεσσαλονικείς στην έκτη τους ήττα. Με τις καλύτερες προϋποθέσεις ξεκίνησε το παιχνίδι για τους γηπεδούχους, καθώς μόλις στο 6' κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τον ΠΑΟΚ και να ανοίξουν το σκορ.  Ο Ιωάννου νίκησε τον Χαλκιά με σουτ έξω από την περιοχή και η Κέρκυρα για το επόμενο 20λεπτο επέβαλλε τον ρυθμό της. Οι παίκτες του Χάβου είχαν πολλά προβλήματα στην ανάπτυξή τους και με εξαίρεση δύο άστοχα σουτ των Γκαρσία και Ελ Ζαρ δεν απείλησαν, ενώ είχαν και πολλ