Εκανε... σεφτέ η Παρτίζαν, 87-72 την Μπεσίκτας

Την πρώτη της νίκη στους ομίλους της Euroleague σημείωσε η Παρτιζάν Βελιγραδίου, που επικράτησε 87-72 της Μπεσίκτας στην "Χάλα Πιονίρ" για τον δ' όμιλοΜπορεί οι ελπίδες της πρόκρισης στην επόμενη φάση να είναι μόνο μαθηματικές, ωστόσο αυτό δεν εμπόδισε την Παρτιζάν να κερδίσει την Μπεσίκτας και να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη.Οι Λούτσιτς και Μιλοσάλιεβιτς ήταν σε μεγάλη μέρα για τους γηπεδούχους, ενώ οι Μούσλι και Γκόρντον τους ακολούθησαν σε απόδοση.Οι σέρβοι έδειξαν τις διαθέσεις τους από
την πρώτη περίοδο, όταν και αυτή ολοκληρώθηκε με την Παρτιζάν στο +5. Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα και κρατούσε το προβάδισμα σταθερά.Στο τρίτο δεκάλεπτο ήρθε η αντίδραση της Μπεσίκτας, ωστόσο η Παρτιζάν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα. Οι σέρβοι βελτίωσαν την άμυνά τους στο τέταρτο δεκάλεπτο  και έφτασαν στην πρώτη της νίκη στη φετινή Euroleague με 87-72.Τα δεκάλεπτα: 24-19, 51-43, 70-65, 87-72Παρτιζάν (Βουγιόσεβιτς): Μιλουτίνοφ 7, Βέστερμαν 13, Γκόρντιτς, Λούτσιτς 14, Μιλοσάβλιεβιτς 16, Γκάγκιτς, Μούσλι 14, Κακάρεβιτς, Τζέκιτς, Γκόρντον 13, Αντούσιτς 4, Μπερτάν 6Μπεσίκτας (Κουντέρ): Γκιουλέρ 8, Ακίν, Ατσίκ, Βιντμάρ 7, Τσετίν 3, Φάλκερ, Μαρκότα 16, Κρίστοφερ 7, Ντάσιτς 8, Χερσέκ, Οζέρ 3, Τζέρελς 20