Διπλό στο "Craven Cottage" η Σάντερλαντ

Αέρας πέρασε από την έδρα της Φούλαμ η Σάντερλαντ, που κέρδισε 3-1. Ξεκίνησε βασικός ο Γιώργος Καραγκούνης, αλλά αντικαταστάθηκε στο 33'Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε την αποβολή του Χάγκελαντ στο 31' η Σάντερλαντ. Η αποβολή μάλιστα ανάγκασε τον Μάρτιν Γιολ να αντικαταστήσει τον Καραγκούνη, που δεν τον δικαίωσε με την απόδοσή του.Το α' μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, αλλά στις αρχές της επανάληψης ο Φλέτσερ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Παρά το αριθμητικό της μειονέκτημα η Φούλαμ ισοφάρισε στο 60' με τον Πέτριτς, αλλά η χαρά των γηπεδούχων
κράτησε λίγο.Συγκεκριμένα τρία λεπτά αργότερα ο Κουεγιάρ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Σάντερλαντ και ο Σεσενιό στο 70' διαμόρφωσε το τελικό 3-1.Με τη νίκη της αυτή η Σάντερλαντ έφτασε τους 12 βαθμούς και έπιασε στην 14η θέση την Στόουκ, ενώ η Φούλαμ έμεινε στους 16.Αναλυτικά τα αποτελέσματα:Λίβερπουλ-Γουίγκαν 3-0 (Σουάρεζ 47', 58', Χοσέ Ενρίκε  66')Μάντσεστερ Σίτι-Άστον Βίλα 5-0 (Σίλβα 43', Αγκουέρο 54, 67', Τέβεζ 65', 74')Νιούκαστλ-Σουόνσι 1-2 (Μπα 93'-Μιτσού 58', Ντε Γκούζμαν 87')ΚΠΡ-Σαουθάμπτον 1-3 (Χόιλετ 49'-Λάμπερτ 23', Παντσεόν 46', Φέρντιναντ [αυτ.] 83')Ρέντινγκ-Έβερτον 2-1 (Λε Φόντρ 51', 79)- Νέισμιθ 10')Γουέστ Μπρομ-Τσέλσι 2-1 (Λόνγκ 10', Οντεμβίγκι 50'-Αζάρ 39')Νόριτς-Μάντσεστερ Γ. 1-0 (Πίλκινγκτον 60')Φούλαμ-Σάντερλαντ 1-3 (60' Πέτριτς - 52' Φλέτσερ, 63' Κουεγιάρ, 70' Σεσενιό)