Kεραυνός στο Ντένβερ

Το δίδυμο, Ντουράντ και Ουέστμπρουκ έκανε για ένα ακόμη ματς εξαιρετική δουλειά. Ο Ντουράντ είχε 24 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ ο πόιντ γκαρντ των Θάντερ σημείωσε 23 πόντους.Από την άλλη μεριά, οι Νάγκετς δεν ήταν σε καλή μέρα. Ο Αντρέ Μίλερ με 17 πόντους ήταν ο κορυφαίος των γηπεδούχων, ωστόσο, η απόδοση της ομάδας δεν ήταν ικανοποιητική.Το θετικό είναι, πάντως, πως ο Κώστας Κουφός επέστρεψε μετά τον τραυματισμό του, αγωνίστηκε για 15 λεπτά και σημείωσε 5 πόντους, πήρε τρία ριμπάουντ και μοίρασε δύο ασίστ.Μεγάλη νίκη σημείωσαν ακόμη οι Σανς, οι οποίοι επιβλήθηκαν με 91-87 των Κλίπερς στο Λος
Αντζελες.Στην παράταση κρίθηκε το ματς των Τζαζ με τους Τίμπεργουλβς, στο οποίο πρωταγωνιστής ήταν ο Πολ Μίλσαπ. Ο άσος των Τζαζ έχασε λέι απ στην κανονική διάρκεια του αγώνα για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, αλλά στην παράταση πήρε το... αίμα του πίσω και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 111-105.Εξαιρετική εμφάνιση για ένα ακόμη παιχνίδι από τον Νίκολα Πέκοβιτς, ο οποίος ξεκίνησε βασικός και είχε 20 πόντους και 9 ριμπάουντ.Τέλος, δύσκολες νίκες πήραν ακόμη οι Ντάλας Μάβερικς, 101-96 τους Μπόμπκατς και οι Ουίζαρντς, οι οποίοι επικράτησαν με 99-89 των Χόρνετς.