FA Cup: Αποκλεισμός - σοκ για Λίβερπουλ! (vid.)

Πρόωρο αντίο από το FA Cup είπε η Λίβερπουλ και μάλιστα με... άκομψο τρόπο. Oι Reds ηττήθηκαν 2-3 εκτός έδρας από την Ολνταμ, η οποία... χαροπαλεύει στη League One (Γ' Αγγλίας)!Αν και ο Μπράνταν Ρότζερς προτίμησε να κατεβάσει μια αξιόπιστη 11άδα, δείχνοντας ότι δεν υποτιμά την αντίπαλη ομάδα, οι παίκτες του μπήκαν στο γήπεδο με την αίσθηση ότι θα κερδίσουν οι φανέλες και το πλήρωσαν μόλις στο 2ο λεπτό, όταν ο Σμιθ έκανε το 1-0!Η Λίβερπουλ ισοφάρισε νωρίς, στο 17', με τον Σουάρεζ να κερδίζει
τις κόντρες και να πλασάρει από κοντά, ωστόσο στην τελευταία φάση του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με προβολή (ξανά) του Σμίθ κι αφού προηγήθηκε τραγικό λάθος του Τζόουνς.Στο 48' τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για τους Reds, αφού ο Γουαμπαρά έκανε το 3-1! Το μόνο που κατάφερε η Λίβερπουλ, που ανέβασε κάπως την απόδοσή της, ήταν απλώς να μειώσει στο τελικό 3-2 με τον Αλεν στο 80ό λεπτό.