Διαστημικές... "Νυχτερίδες"

Το επιτυχημένο ξεκίνημά της Βαλένθια στο ισπανικό πρωτάθλημα δεν σταμάτησε ούτε στο «Αλφόνσο Πέρεθ» απέναντι στη Χετάφε! Οι «Νυχτερίδες» πέταξαν πάνω απο τη Μαδρίτη. Σκόραραν δύο φορές στα πρώτα είκοσι λεπτά της αναμέτρησης και... καθάρισαν το παιχνίδι που τελικά νίκησαν με 3-0. Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική της Ισπανικής Πριμέρα. Ο Αλκάθερ από το 7ο λεπτό είχε δώσει το προβάδισμα στη Βαλένθια, ενώ ο Αντρέ Γκόμες στο 20' έκανε το 2-0. Ο Ροντρίγκο στο 72' λεπτό έκανε το 3-0 ευστοχώντας στο πέναλτι που είχε κερδίσει ο Φενγκουλί.

H Βαλένθια έπειτα απο τις πρώτες 4 αγωνιστικές του Ισπανικού πρωταθλήματος, έχει συγκεντρώσει 10 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Προηγείται η Μπαρτσελόνα που τρέχει με το... απόλυτο ως τώρα (12 β), ενώ με τη Βαλένθια στους 10 βαθμούς συγκατοικεί και η Σεβίλλη.