Βόρεια Ιρλανδία – Ελλάδα 0-1: Με το δεξί στο Nations League – Δείτε τα highlights

Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι του Γκουστάβο Πογέτ η Εθνική Ελλάδας δεν εντυπωσίασε με την απόδοσή της, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ήταν αποτελεσματική, αφού με το γκολ του Μπακασέτα στο 38ο λεπτό νίκησε με 1-0 τη Βόρεια Ιρλανδία και άρχισε με τον καλύτερό τρόπο τις υποχρεώσεις της στον όμιλο του Nations League, στον οποίο συμμετέχουν επίσης Κόσοβο και Κύπρος.
Το παιχνίδι ήταν αναγνωριστικό στο πρώτο 10λεπτο, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους και με την Εθνική ομάδα να παίρνει κάποια μέτρα στη συνέχεια, προσπαθώντας να μεταφέρει το παιχνίδι προς την περιοχή των γηπεδούχων. Στο 22′, μάλιστα, η ομάδα του Γκουστάβο Πογέτ είχε και την πρώτη της φάση, όταν ο Μπακασέτας σέντραρε και ο Γιακουμάκης πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας τη μπάλα στην αγκαλιά του Πίκοκ. Όπως και να έχει, ήταν μια φάση που έδειξε να τονώνει κάπως την ψυχολογία του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, με αποτέλεσμα στα επόμενα λεπτά να προσπαθήσει να γίνει πιο απειλητικό. Δεν τα κατάφερε ακριβώς, […]
Βόρεια Ιρλανδία – Ελλάδα 0-1, Nations League – Δείτε,voreia irlandia – ellada 0-1, Nations League – deite