Βόλος – Ατρόμητος 2-1: Στο 92’… έβγαλε εισιτήριο για τα πλέι οφ – Δείτε τα γκολ

Σε ένα παιχνίδι με μεγάλη σημασία σε ό,τι αφορά την προσπάθεια των ομάδων για είσοδο στα πλέι οφ, ο Βόλος με γκολ του Γκάγκι στο 92ο λεπτό νίκησε με 2-1 τον Ατρόμητο και τον άφησε στο -10, κάνοντας έτσι καθοριστικό βήμα για να εξασφαλίσει μια θέση στην πρώτη 6άδα, παραμένοντας στην 5η θέση αυτή τη στιγμή, πάνω από τον Άρη που θα υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό. Από τα πρώτα λεπτά οι δύο ομάδες φάνηκε ότι ήταν πολύ προσεκτικές και δεν είχαν διάθεση να ρισκάρουν, αφού ήξεραν ότι
το αποτέλεσμα του αγώνα θα έκρινε πάρα πολλά σε ό,τι αφορά τη συμμετοχή στο πλέι οφ. Δεν προκαλεί εντύπωση, επομένως, το γεγονός ότι στο πρώτο ημίχρονο οι καλές φάσεις ήταν ελάχιστες. Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρία στο 19′ με τον Πιρές που δεν πλάσαρε καλά από κοντά, οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έδειχναν να πατάνε καλύτερα, θα μπορούσαν να προηγηθούν στο 29′ με το… παραλίγο αυτογκόλ του Άλχο στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα και […]