Παναθηναϊκός – Ντέγιαν Ράντονιτς: Χάσαμε την ευκαιρία να νικήσουμε στο τελευταίο σουτ

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 94-91 από τη Βαλένθια στο «La Fonteta» στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Euroleague και ο προπονητής του Ντέγιαν Ράντονιτς μετά το τέλος της αναμέτρησης, στάθηκε στην ευκαιρία που είχε η ομάδα του να πάρει τη νίκη στο τελευταίο σουτ – κάτι που από την άλλη συμβαίνει πολύ συχνά στο «τριφύλλι» αυτή τη σεζόν. «Συγχαρητήρια στη Βαλένθια για τη νίκη. Μπορώ να πω ότι ξεκινήσαμε καλά, αλλά στο τελευταίο λεπτό
του πρώτου δεκαλέπτου και στην αρχή του δεύτερου κάναμε πολλά λάθη. Η Βαλένθια έπαιξε εξαιρετικά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και εμείς αρκετά κάναμε λάθη», δήλωσε αρχικά ο Μαυροβούνιος τεχνικός και συνέχισε: «Στα τελευταία επτά λεπτά της κανονικής διάρκειας παίξαμε πολύ καλύτερα αμυντικά και είχαμε μια καλή ευκαιρία να κερδίσουμε στο τελευταίο σουτ. Στην παράταση επίσης είχαμε μια πολύ ευκαιρία να πάρουμε τη νίκη. Ωστόσο, κάποιες λεπτομέρειες, όπως ένα άστοχο σουτ ή ένα χαμένο ριμπάουντ δεν μας το επέτρεψαν. Συγχαρητήρια και πάλι στη Βαλένθια για τη […]