Ολυμπιακός – Σλόβαν Μπρατισλάβας 3-0: Έτοιμοι για ομίλους Europa League οι Πειραιώτες

Με γκολάρα Καμαρά, γκολ Σισέ και αυτογκόλ ο Μποζίκοφ, ο Ολυμπιακός καθάρισε από το πρώτο παιχνίδι τη Σλόβαν Μπρατισλάβας στα πλέι οφ του Europa League. Το πρώτο 20λεπτο πέρασε με τους ερυθρόλευκους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά να μην καταφέρνουν αυτό να το μετουσιώσουν σε ευκαιρίες. Από το 20′ κι έπειτα, όμως, τα πράγματα βελτιώθηκαν
αισθητά για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς. Φάνηκε, άλλωστε, από το 23′, όταν οι Ελ Αραμπί και Σισέ… μπερδεύτηκαν για το ποιος θα εκτελέσει από κοντά. Τέσσερα λεπτά μετά ο Μαροκινός είχε μεγάλη ευκαιρία μετά το γύρισμα του Μασούρα αλλά νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, για να ακολουθήσει στο 28′ το δυνατό σουτ του Σισέ που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σόβαν. Ο Ολυμπιακός ήταν εμφανώς ανώτερος από τη Σλόβαν και από το 37′ αυτό αποδεικνυόταν και από το σκορ, αφού ο Μαντί Καμαρά με εκπληκτικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο. Το ζητούμενο για τους […]