Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Διακοπή μετά την κροτίδα στον Χουάνκαρ που έκανε προθέρμανση

Το δεύτερο ημίχρονο του ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League άρχισε με το γκολ του Καμαρά που έκανε το 1-1 και αμέσως μετά μια κροτίδα που έπεσε στο σημείο στο οποίο έκανε προθέρμανση ο Χουάνκαρ έφερε τη διακοπή του αγώνα. Το γκολ
του Καμαρά στο 48′ για το 1-1 προκάλεσε ενθουσιασμό στους οπαδούς των Ερυθρόλευκων, οι οποίοι πανηγύρισαν όχι μόνο με φωνή αλλά και με καπνογόνα και κροτίδες, όπως, καλώς ή κακώς, έχει καθιερωθεί να συμβαίνει στα ελληνικά γήπεδα. Το θέμα, όμως, είναι ότι μία από τις κροτίδες έπεσε στο σημείο στο οποίο έκανε προθέρμανση ο Χουάνκαρ. Ο Ισπανός αριστερός μπακ των Πράσινων έπεσε στο έδαφος και τελικά αποχώρησε με φορείο, με τον Παναθηναϊκό να φεύγει αμέσως μετά για τα αποδυτήρια. Το ίδιο έκανε και ο διαιτητής Μαρέσκα με τους βοηθούς του, με αποτέλεσμα το ντέρμπι να έχει διακοπεί εδώ και 15 λεπτά, με τους πάντες να περιμένουν να δουν τι […]
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, Διακοπή, Χουάνκαρ,olybiakos – panathinaikos, diakopi, chouankar