Ολυμπιακός – Ατρόμητος 4-1: Show Μαρσέλο με δύο γκολ και αποθέωση στον Βραζιλιάνο – Δείτε τα highlights

Η επιστροφή στη δράση δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερη για τον Ολυμπιακό, όχι μόνο επειδή νίκησε με 4-1 τον Ατρόμητο στον πρώτο αγώνα για τη φάση των «16» του κυπέλλου Ελλάδας και είναι σχεδόν σίγουρος για την πρόκριση στους προημιτελικούς, αλλά και επειδή ο μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μαρσέλο, ο οποίος όχι απλά έβαλε τα πρώτα του δύο γκολ
ως ερυθρόλευκος αλλά ήταν γκολάρες και τα δύο, με το Καραϊσκάκη να του αφιερώνει ένα standing ovation όταν έγινε αλλαγή. Από νωρίς φάνηκε ότι το παιχνίδι θα ήταν γεμάτο, αφού οι φάσεις άρχισαν από τα πρώτα λεπτά. Ευκαιρία για τους Πειραιώτες στο 2′ με τον Φορτούνη, ευκαιρία για τους Περιστεριώτες στο 4′ με τον Ρομπάιγ και τελικά γκολ για τους γηπεδούχους στο 7′ με το ωραίο πλασέ του Μπιέλ, εκτός περιοχής, μετά την πάσα του Εμβιλά. Παρ’ όλα αυτά, το 1-0 δεν έμεινε παρά μόνο για λίγα λεπτά, αφού στο 11′ ο Κιάρτανσον με κεφαλιά, μετά την εκτέλεση φάουλ από […]