ΟΦΗ – Βόλος 0-0: Καλύτεροι οι Κρητικοί, πήραν βαθμό οι Θεσσαλοί – Δείτε highlights

Ο ΟΦΗ υποδέχθηκε τον Βόλο για τη 16η αγωνιστική της Super League 1 στο πρώτο παιχνίδι για το 2023 και ήταν καλύτερος από το ξεκίνημα μέχρι και το τέλος του, γκολ όμως δεν κατάφερε να βάλει αφού ο Κλέιμεν ήταν άψογος κάτω από τα δοκάρια του, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να μοιραστούν τους βαθμούς με το τελικό 0-0. Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ήταν φανερό ότι οι Κρητικοί πατούσαν καλύτερα και είχαν την πρώτη τους ευαιρία στο 8′ με το άστοχο πλασέ του Ντίκο, με τον Νέιρα να έχει συμμετοχή σε όλες τις καλές φάσεις που δημιούργησε η ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο. Ευκαιρίες που δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί όμως, με τον Ντίκο να μην καταφέρνει να σκοράρει από πλάγια θέση στο 45′, για να ακολουθήσει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η κεφαλιά του Τοράλ που κόπηκε πάνω στη γραμμή. Όπως και να έχει, ο ΟΦΗ παρέμενε καλύτερος και στο β’ μέρος και στο 61′ πίστεψε ότι πήρε […]