Ντέγιαν Ράντονιτς: Κάναμε ένα πολύ κακό δεύτερο ημίχρονο και πρέπει να το αναλύσουμε

Η συντριβή του Παναθηναϊκού από την Άλμπα Βερολίνου με σκορ 94-65 συγκαταλέγεται στις τέσσερις πιο βαριές ήττες της ιστορίας του στη Euroleague, πίσω από το περσινό -33 από τον Ερυθρό Αστέρα και τα -31, -30 από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Ο Ντέγιαν Ράντονιτς δεν μπορούσε να κρύψει την απογοήτευσή του για την βαριά ήττα της ομάδας του και μίλησε ελάχιστα στην
press conference της Mercedes Benz Arena. Στάθηκε απλά στην σπουδαία εμφάνιση των γηπεδούχων και εξήγησε πως η ομάδα του πρέπει να αναλύσει τι συνέβη και προέκυψε αυτό το απογοητευτικό βράδυ, κάνοντας το «τριφύλλι» ένα κακό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά το τέλος του αγώνα στο Βερολίνο, ο Μαυροβούνιος προπονητής του Παναθηναϊκού είπε χαρακτηριστικά στη συνέντευξη Τύπου: «Ευχαριστούμε τους φιλάθλους μας για την υποστήριξή τους. Η Άλμπα έκανε σπουδαίο παιχνίδι. Βρίσκεται σε τέλεια φόρμα ενώ έχει κάνει και εντυπωσιακό ξεκίνημα στη σεζόν». Και συνέχισε: «Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ κακό για εμάς και στις δύο πλευρές του παρκέ. Και αυτό είναι […]