Euroleague: Με ήρωα τον Κώστα Σλούκα ο Ολυμπιακός άλωσε και τη Μαδρίτη – 89-87 τη Ρεάλ

Ο Ολυμπιακός μετά τη Βαρκελώνη νίκησε και στη Μαδρίτη. Με εξαιρετική εμφάνιση υπέταξε τη Ρεάλ με σκορ 89-87 έχοντας ήρωα τον Κώστα Σλούκα που πήρε την ομάδα πάνω του στο τέλος και την οδήγησε στο 3-0 σε ισάριθμες αγωνιστικές της Euroleague. Συναρπαστικό ήταν το ματς μεταξύ δύο ομάδων που εκ νέου
έδειξαν γιατί λογαριάζονται υποψήφιες για την κατάκτηση της Euroleague. Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 21-20 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Το αρχικό 10λεπτο προϊδέασε για μια σκληρή «μάχη» που θα κρινόταν στις λεπτομέρειες. Ο Ολυμπιακός βελτίωσε την άμυνά του στη δεύτερη περίοδο. Κράτησε τη «βασίλισσα» στους 17 πόντους. Το κακό για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ήταν πως κι εκείνη δεν κατάφερε να κυκλοφορήσει καλά την μπάλα και να δημιουργήσει τα σουτ που ήθελε. «Κόλλησε» στους 17 και εκείνη, πηγαίνοντας με μειονέκτημα ενός πόντου στ’ αποδυτήρια. Κι από την προσήλωση στην άμυνα, το ματς πέρασε σ’ ένα επιθετικό ρεσιτάλ και από τις δύο μεριές στην 3η […]
Euroleague, Κώστα Σλούκα, Ολυμπιακός, Μαδρίτη – 89-87, Ρεάλ,Euroleague, kosta slouka, olybiakos, madriti – 89-87, real