Νικητές οι Γιάννης Παπαδημητρίου – Μανώλης Μακρινός στο 10ο Φθινοπωρινό Ράλι 2023

Επιβεβαιώνοντας τις προβλέψεις των ειδικών και μη, οι Γιάννης Παπαδημητρίου-Μανώλης Μακρινός επικράτησαν εύκολα στο myKTEO 10ο Φθινοπωρινό Ράλι που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στην Ιτέα.Ο αγώνας ξεκίνησε σε πανηγυρικό κλίμα το βράδυ του Σαββάτου με την Εκκίνηση να λαμβάνει χώρα στην Κεντρική Προβλήτα της Ιτέας με την παρουσία πλήθους κόσμου. Την Κυριακή, τα 30 πληρώματα που τελικά εκκίνησαν, αγωνίστηκαν σε 5 Ακροπολικές ειδικές διαδρομές. Οργανωτής ήταν το Αγωνιστικό Σωματείο Μηχανοκίνητου Αθλητισμού (ΑΣΜΑ), ενώ ονομαστικός χορηγός ήταν το myKTEO, μαζί με πολλούς άλλους υποστηρικτές μαζί και την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας αλλά και τον Δήμο Δελφών. Ο πολύπειρος, δύο φορές Πρωταθλητής Ελλάδος, Γιάννης Παπαδημητρίου έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο τη φετινή χρονιά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλι Χώματος, καθώς με συνοδηγό τον τουλάχιστον εξίσου πολύπειρο και δις Πρωταθλητή Ελλάδος Μανώλη Μακρινό, επικράτησε (με Skoda Fabia Evo) στο 10ο Φθινοπωρινό Ράλλυ, πετυχαίνοντας τον ταχύτερο χρόνο σε όλες τις διαδρομές, χωρίς να απειληθεί από τους κύριους αντιπάλους του. Οι Γιώργος Κεχαγιάς-Χρήστος Κουζιώνης (ίδιο αυτοκίνητο με τον […]
Νικητές, Γιάννης Παπαδημητρίου – Μανώλης Μακρινός, 10ο Φθινοπωρινό Ράλι 2023,nikites, giannis papadimitriou – manolis makrinos, 10o fthinoporino rali 2023