Κύπελλο Ελλάδας: Πέρασε στους «16» ο Βόλος αποκλείοντας την Πανσερραϊκό

Το εισιτήριο για τους «16» του κυπέλλου Ελλάδας σφράγισε ο Βόλος, ο οποίος πέρασε με 3-1 από την έδρα του Πανσερραϊκού. Λίγα 24ωρα μετά την ήττα τους, εντός έδρας, με το ίδιο σκορ από την ΑΕΚ για το πρωτάθλημα, οι Θεσσαλοί ήταν όσο σοβαροί έπρεπε και επιβεβαίωσαν τα προγνωστικά που τους ήθελαν να φεύγουν από τις Σέρρες
με την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού. Ο Βόλος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Μπαρτόλο, αλλά ο Πανσερραϊκός αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 14′ με ωραία κεφαλιά του Μαρκιόνι, μετά τη σέντρα του Ανάκογλου. Στο 26′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Ρομέρο, στο 44′ είχαν ευκαιρία με τον Νίνη και τελικά στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισαν την πρόκριση, κάνοντας το 1-2 στο 57′ με το… εντυπωσιακό αυτογκόλ του Δημητρίου και το 1-3 στο 78′ με τον Ροσέρι, μετά την ασίστ του Μπαρτόλο. Πανσερραϊκός: Καβουσάκης, Ζέρης, Γιανναράκης, Δημητρίου (81′ Χαϊντάρα), Πίντο, Κρητικός, […]
Κύπελλο Ελλάδας, Πέρασε, Βόλος, Πανσερραϊκό,kypello elladas, perase, volos, panserraiko