Κύπελλο Ελλάδας: Ήττα με σκορ πρόκρισης για τον Ολυμπιακό στη Λιβαδειά – Δείτε τα γκολ

Μπορεί να μην έχει τις εκπλήξεις άλλων χωρών, αλλά και στο κύπελλο Ελλάδας γίνονται μερικές φορές τέτοιες (σ.σ. εκπλήξεις). Όπως, για παράδειγμα, συνέβη τώρα, αφού ο Λεβαδειακός σόκαρε τον Ολυμπιακό βάζοντας δύο γκολ στα πρώτα 6 λεπτά, άντεξε στην προσπάθεια των ερυθρόλευκων να αντεπιτεθούν, σκόραρε και τρίτη φορά στο β’ ημίχρονο και τελικά πήρε τη νίκη με 3-2. Αποτέλεσμα που κάνει ευτυχισμένος τους Βοιωτούς, χωρίς
όμως να προκαλεί σοβαρά προβλήματα στους Πειραιώτες σε ό,τι αφορά την πρόκριση στους προημιτελικούς, αφού τους αρκεί νίκη με 1-0 στη ρεβάνς. Το πρώτο «χτύπημα» των γηπεδούχων ήρθε στο 3′, όταν ο Πολέτο με ωραία ενέργεια απέφυγε τον Κούντε και με άψογο πλασέ νίκησε τον Κρίστινσον ανοίγοντας το σκορ. Εξέλιξη που δεν περίμενε κανείς, αλλά υπήρχε και πιο τρελή και ήρθε αμέσως μετά. Στο 6′, πριν καλά-καλά καταλάβουν τι έγινε, οι Πειραιώτες δέχθηκαν και δεύτερο γκολ! Ο Παναγιώτου εκτέλεσε κόρνερ και ο Νίκας βρήκε λίγο τη μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα για το 2-0! […]