Ιωνικός – ΑΕΚ: 1-0 το σκορ στο ημίχρονο – Δείτε το γκολ

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ιωνικό για την 19η αγωνιστική της Super League 1 με στόχο τη νίκη που θα τη διατηρήσει στη χειρότερη περίπτωση στο -4 από την κορυφή και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι πίσω στο σκορ με 1-0, μετά το γκολ που πέτυχαν οι Νικαιώτες στο 38ο λεπτό με τον Σεμπά στην αντεπίθεση. Ο Ιωνικός είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας αλλά είναι και 45 λεπτά μακριά από μια μεγάλη νίκη, αφού έχει καταφέρει να προηγείται με 1-0 της Ένωσης στο τέλος του πρώτου μέρους. Ένα προβάδισμα που ήρθε στο 38ο λεπτό, όταν οι γηπεδούχοι έφυγαν στην αντεπίθεση και η μπάλα κατέληξε στον Σεμπά που απέφυγε τον Μουκουντί και νίκησε τον Αθανασιάδη με σουτ εντός περιοχής, σοκάροντας την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα. Δείτε το γκολ του Ιωνικού για το 1-0 επί της ΑΕΚ…