Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1: Πήραν βαθμό στο 87′ οι Ηπειρώτες

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 64′ με γκολ του Ρομπάιγ και έδειχνε έτοιμος να πάρει τη νίκη, στο 87′ όμως με πέναλτι του Εραμούσπε ο ΠΑΣ Γιάννινα έκανε το 1-1 στο ματς που έγινε για τη 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League και πήρε σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνει για αποφυγή του υποβιβασμού. Μετά το αναγνωριστικό πρώτο 10λεπτο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έδειχναν να πατάνε καλύτερα και είχαν την πρώτη τους στιγμή στο 11′ με το
σουτ του Ριένστρα εντός περιοχής, για να ακολουθήσει δύο λεπτά μετά αυτό του Παλμίδη που αστόχησε. Στο 19′ ήταν η σειρά του Σόρια να σουτάρει, μετά το λάθος του Ασεβέδο, αλλά ούτε αυτός βρήκε στόχο, με το παιχνίδι να συνεχίζεται χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία. Αυτή, τελικά, ήρθε στο 34′ με το τετ α τετ του Παμλίδη μετά τη συνεργασία των Μπάλαν και Ροσέρο αλλά ο Τσιντώτας είπε «όχι», για να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο με τη μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων στο 40′ με […]
Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1, Πήραν, 87′, Ηπειρώτες,atromitos – pas giannina 1-1, piran, 87′, ipeirotes