Άρης – Ολυμπιακός 0-1: Με ήρωα τον Τζολάκη οι Πειραιώτες έφυγαν για τα ημιτελικά του Κυπέλλου και τα ντέρμπι με την ΑΕΚ – Δείτε highlights

Το πρώτο ζευγάρι των ημιτελικών του κυπέλλου Ελλάδας βγήκε και είναι ντέρμπι, αφού λίγη ώρα μετά την πρόκριση της ΑΕΚ επί του Πανσερραϊκού, ήρθε και αυτή του Ολυμπιακού επί του Άρη με νίκη 1-0 στη Θεσσαλονίκη, όπως και στο Καραϊσκάκη πριν μία εβδομάδα, χάρη σε γκολ
του Ελ Αραμπί στο 88′, με τον νεαρό τερματοφύλακα Τζολάκη να είναι όμως ο μεγάλος πρωταγωνιστής αφού στο 84ο λεπτό -και ενώ η ομάδα του είχε μείνει με 10 παίκτες- απέκρουσε πέναλτι και άνοιξε τον δρόμο για την πρόκριση. Οι ερυθρόλευκοι είχαν νικήσει με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι, σκορ που τους έδινε προβάδισμα αλλά δεν τους εξασφάλιζε τίποτα. Σκορ, από την άλλη πλευρά, που άφηνε ανοιχτή την υπόθεση πρόκριση για τους κίτρινους που μπήκαν δυνατά στη ρεβάνς και απείλησαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Ετέμπο, στον οποίο είπε «όχι» ο Τζολάκης. Ήταν η πρώτη από τις αρκετές αποκρούσεις που θα έκανε στη συνέχεια ο τερματοφύλακας των Πειραιωτών, ο οποίος εξελίχθηκε σε πρωταγωνιστή. Οι […]