Άρης – Ατρόμητος 1-3: Τον νίκησε και τον άφησε εκτός 5άδας

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο κυριάρχησε, ο Ατρόμητος νίκησε με 3-1 τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για τη 10η αγωνιστική της Stoiximan Super League και βελτιώνει τη θέση του στη βαθμολογία, αφήνοντας παράλληλα τους Θεσσαλονικείς στην 6η θέση. Οι Κίτρινοι ήθελαν το τρίποντο για να πείσουν και να… πειστούν ότι είναι σε καλό δρόμο για να ανακάμψουν οριστικά και είχαν την πρώτη τους
φάση στο 19′ με το σουτ του Σουλεϊμάνοφ που απέκρουσε ο Τσιντώτας, για να ακολουθήσει στο 21′ η πρώτη ευκαιρια των φιλοξενούμενων με τον Καμαρά να βγαίνει στην κόντρα και να δίνει στον Ρομπάιγ που βγήκε τετ α τετ αλλά πλάσαρε άουτ. Λίγα λεπτά μετά όμως και συγκεκριμένα στο 25′ ήρθε το γκολ για την ομάδα του Περιστερίου: Σέντρα του Ντε Μποκ, ο Ρομπάιγ έδωσε στον Φριτζόνσον και αυτός εκτέλεσε τον Κουέστα για το 0-1. Σκορ που άλλαξε πριν το τέλος του ημιχρόνου όμως αφού στο 36′ ο Κεχρίντα έκανε πέναλτι, […]