ΑΕΚ – Ολυμπιακός 1-3: Θρίαμβος στην OPAP Arena και φωτιά στα πλέι οφ – Δείτε τα γκολ

Η ΑΕΚ υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό με στόχο τη νίκη που θα της επέτρεπε να μπει ως πρωτοπόρος στα πλέι οφ, στα οποία θα κριθεί για πρώτη φορά το πρωτάθλημα, αλλά ο Ολυμπιακός ήθελε πάση θυσία να παραμείνει ζωντανός και τα κατάφερε σπάζοντας το αήττητο της αντιπάλου του στην OPAP Arena χάρη στο αυτογκόλ του Μουκουντί και στα γκολ
των Μπακαμπού και Κανός, παίρνοντας μεγάλη νίκη με 1-3. Με οδηγό το παιχνίδι του κυπέλλου, όπου είχε ανοίξει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πίεσαν από το ξεκίνημα. Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα είχε την πρώτη καλή στιγμή στο 11′ με την κεφαλιά του Αραούχο που έφυγε άουτ μετά το φάουλ του Γκατσίνοβιτς, για να ακολουθήσει στο 13′ η άστοχη κεφαλιά του αμαρκάριστου Σιμάνσκι. Λίγα λεπτά μετά, στο 19′, οι κιτρινόμαυροι πλησίασαν στο γκολ μετά τη μπαλιά του Άμραμπατ για τον Αραούχο στην πλάτη της άμυνας αλλά ο Πασχαλάκης πρόλαβε να βγει και να απομακρύνει, […]
ΑΕΚ – Ολυμπιακός 1-3, Θρίαμβος, OPAP Arena, – Δείτε,aek – olybiakos 1-3, thriamvos, OPAP Arena, – deite