Super League: Σε τροχιά 5άδας ο ΟΦΗ με τη νίκη επί του Βόλου – Δείτε τα γκολ

Με τις δύο ομάδες να έχουν διαφορά μόλις ενός βαθμού πριν την έναρξη, όλοι περίμεναν ένα δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι. Ο ΟΦΗ, όμως, ήταν καλύτερος από τον Βόλο σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και πετυχαίνοντας δύο γκολ κατάφερε να επικρατήσει με 2-1, έχοντας αρκετές μεγάλες ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, παίρνοντας το τρίποντο και πιάνοντας, πλέον, τον Αστέρα Τρίπολης στη βαθμολογία, συνεχίζοντας την προσπάθειά του για είσοδο στα πλέι οφ. Από τα πρώτα
λεπτά το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, είχε καλό ρυθμό και μετά το πρώτο 10λεπτο είχε και τις πρώτες φάσεις, οι οποίες ήταν για τους γηπεδούχους. Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια είχε το πρώτο σουτ στο 12′ με τον Τοράλ, απείλησε στο 15′ με την -όχι και τόσο δυνατή- κεφαλιά του Ντουρμισάι μετά τη σέντρα του Μαρινάκη και τελικά άνοιξε το σκορ στο 19′ με την κεφαλιά του Βούρου μετά την εκτέλεση φάουλ του Λάμπρου. Το γκολ των Κρητικών έφερε μια αντίδραση από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι θα […]