Super League: Νίκη με Μάνταλο για την ΑΕΚ επί του Ιωνικού – Δείτε το γκολ

Μετά την ισοπαλία με τον Αστέρα στην Τρίπολη, σε ένα ματς που είχε διεξαχθεί σε… πισίνα λόγω των καιρικών συνθηκών, η ΑΕΚ είχε νέο εκτός έδρας παιχνίδι, κόντρα στον Ιωνικό αυτή τη φορά, με τη νίκη να μοιάζει με… υποχρέωση. Και αφού η Ένωση έπρεπε οπωσδήποτε να επιστρέψει στα τρίποντα για να μη μείνει κι άλλο πίσω από τον Ολυμπιακό και παράλληλα να μην επιτρέψει σε όσους την ακολουθούν να την πλησιάσουν, πέτυχε αυτό που
ήθελε με το τελικό 1-0 που διαμορφώθηκε από το γκολ του Μάνταλου στο 21ο λεπτό. Είχαν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ οι κιτρινόμαυροι, λίγα πράγματα από τους Νικαιώτες. Από τα πρώτα λεπτά οι κιτρινόμαυροι πήραν τη μπάλα και οι Νικαιώτες ήταν, όπως πάντα, καλά οργανωμένοι πίσω, αποφεύγοντας να αφήσουν κενούς χώρους. Αυτό, όπως είναι λογικό, δυσκόλευε το παιχνίδι των φιλοξενούμενων, αλλά παρ’ όλα αυτά βρήκαν τον τρόπο για να φτάσουν εκεί που ήθελαν. Στο 21′ ο Άμραμπατ πέρασε ωραία για τον Μισελέν και αυτός έκανε το […]
Super League, Νίκη, Μάνταλο, ΑΕΚ, Ιωνικού – Δείτε,Super League, niki, mantalo, aek, ionikou – deite