Super League: Ισοπαλία σαν ήττα για τον Ατρόμητο κόντρα στον ΟΦΗ

Έχοντας κολλήσει στην προτελευταία θέση, ο Ατρόμητος είναι υποχρεωμένος να κυνηγάει βαθμούς σε κάθε αγώνα και στον εντός έδρας με τον ΟΦΗ πίστεψε ότι θα πανηγύριζε τη νίκη, αφού το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν 2-0. Στο β’ μέρος, όμως, η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε εντελώς αφού οι Περιστεριώτες δεν ήταν καθόλου καλοί και οι Κρητικοί το εκμεταλλεύτηκαν για να ισοφαρίσουν και να πάρουν τον βαθμό, αν και ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 9 παίκτες λόγω αποβολής και τραυματισμού. Μετά τα αναγνωριστικά πρώτα λεπτά της αναμέτρησης,
οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και είχαν την πρώτη τους ευκαιρία, η οποία ήταν και πολύ καλή: Κάθετη του Αλιμπέκ για τον Κουλούρη που βγήκε τετ α τετ αλλά ο Επασί απέκρουσε και κράτησε το 0-0. Όχι για πολύ όμως… Στο 15′, έπειτα από φάση διαρκείας, η μπάλα κατέληξε στον Μουνίθ, ο οποίος με ωραία ενέργεια απέφυγε τον Γιαννούλη και με πλασέ βρήκε δίχτυα ανοίγοντας το σκορ (1-0). Ένα προβάδισμα που άξιζαν οι Περιστεριώτες, […]