Super League 1: Προσγειώθηκε με 3άρα από τον Παναιτωλικό ο Άρης – Δείτε τα γκολ

Ο Άρης μπήκε στο φετινό πρωτάθλημα με νίκη και γενικά με μεγάλες φιλοδοξίες, αλλά στη 2η αγωνιστική ήρθε η πρώτη ήττα και μάλιστα με 3-1 από τον Παναιτωλικό, ο οποίος πανηγύρισε το πρώτο του φετινό τρίποντο χάρη στα γκολ των Σενγκέλια, Καρέλη και Νταγκό, ενώ είχε δοκάρι και μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα. Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης φάνηκε ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποια θέματα αμυντικά, αφού υπήρχαν χώροι για τους γηπεδούχους. Και τελικά
στο 15′, με τον Σενγκέλια να πατάει στην περιοχή και να πλασάρει, η ομάδα του Αγρινίου άνοιξε το σκορ (1-0). Ένα γκολ, όμως, στο οποίο οι Θεσσαλονικείς είχαν απάντηση και μάλιστα γρήγορη. Λίγα λεπτά μετά, στο 20′, ο Πάλμα πήρε τη μπάλα, απέφυγε ωραία τον Κορνέλιους και με άψογο πλασέ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-1. Ένα δυνατό, αν μη τι άλλο, πρώτο 20λεπτο στο παιχνίδι με δύο γκολ, τα οποία θα μπορούσαν να γίνουν τρία στο 35′, αν η μπάλα […]
Super League 1, Προσγειώθηκε, 3άρα, Παναιτωλικό, Άρης – Δείτε,Super League 1, prosgeiothike, 3ara, panaitoliko, aris – deite